У наш час дедалі актуальнішим стає такий напрям, як книготерапія


  Книготерапія, це актуально!

Як часто Ви читаєте книжки своїй дитині й обговорюєте їх у родинному колі? Чи замислювалися Ви над тим, як правильно, мудро і головне – вчасно підібрати потрібну книжку Вашому малюкові, як прищепити йому гарний смак та любов до книги, і чому це так важливо?


Упродовж моєї кількарічної роботи з дітьми за авторською програмою  доводилося не раз спостерігати надзвичайний терапевтичний вплив деяких книг на дітей. Особливо виразним цей вплив був тоді, коли в родині попередньо склалася культура сімейного читання, а дитині прищепились любов та повага до книги.

 Наразі батьки досить часто довіряють своїх дітей блакитним екранам комп’ютерів та телевізорів, не підозрюючи про небезпеки або повною мірою їх не усвідомлюючи. (На жаль, серед моїх знайомих були випадки, коли дітей доводилося довго лікувати після перегляду деяких мультсеріалів.) Окрім того, що на сучасних дітей впливає багато стресових чинників (швидкі ритми міста, недостатність якісного сімейного дозвілля, екологічне забруднення), не всі дорослі знаходять час відповісти на питання «А яку ж інформацію споживає моя дитина?», «Чим живляться душа та розум мого малюка?». Як уважно батьки підбирають ліки від тілесних недуг, читаючи рецепти та вивчаючи інструкції, дослухаючись до думки фахівців, так само і під час вибору інформаційного впливу на дитину має застосовуватися мудрий та виважений підхід. Адже, не надаючи належного значення вибору інформаційного впливу на малюка, батьки ризикують не лише його психічним здоров’ям, а й фізичним (відомі випадки активізації девіантної поведінки дітей та дитячих самогубств унаслідок негативного інформаційного впливу).

 У наш час дедалі актуальнішим стає такий напрям, як книготерапія. Цей метод має на меті цілеспрямований вплив на читача за допомогою книги у різних ситуаціях: як кризових, так і звичайних ситуаціях вибору. Книготерапія покликана забезпечити інформаційно-психологічний захист особистості, скоригувати її поведінку, соціалізувати, адаптувати до нових умов існування та складних життєвих ситуацій. Головна мета діяльності книготерапевтів – забезпечення інформаційної та духовної гармонії особистості, допомога у зціленні через розкриття людиною власного духовного та творчого потенціалу за допомогою книги.

Інтуїтивно багато хто з батьків є книготерапевтами для своєї дитини, адже ніхто краще не знає про потреби малюка, особливості його розвитку, улюблені літературні жанри та книжки. Часто буває, що малюк просить прочитати ту саму казку сто разів. Це означає, що її моральний урок є для дитини надважливим, і вона потребує його глибокого засвоєння через багаторазове повторення та проживання. Таким чином деякі книжки зачитуються «до дірок», а інші припадають пилом. Багато хто з батьків спостерігав, як після однієї книги дитина боїться спати сама, а після іншої – виявляє дивовижну хоробрість та оптимізм.

Комментариев нет:

Отправить комментарий